Mikołajki


„Czekając na Mikołaja” to autorski program przygotowany przez zespół Wesołe Imprezy, podczas którego dzieci poznają dwa mikołajowe Elfy.


Zadaniem dzieci będzie pomóc Elfom w rozwiązaniu kilku zabawnych problemów, które rozbawią wszystkich i zachęcą do wesołej zabawy, ucząc jednocześnie zasad dobrego zachowania oraz potrzeby pomocy innym. Animacje są wypełnione świątecznymi piosenkami, tańcem oraz zabawami ruchowo – naśladowczymi, które wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój.


Wizyta św. Mikołaja


Przy dźwiękach dzwoneczków i świątecznych utworów, po długim oczekiwaniu i wesołej zabawie na sali pojawi się oczekiwany przez wszystkie dzieci Gość. Mikołaj opowie o swojej podróży oraz będzie uczestniczył we wspólnej zabawie z dziećmi. Na zakończenie Mikołaj rozda dzieciom upominki i przeprowadzi z każdym krótką rozmowę. Będzie to również okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem.


Dekoracja


Proponowana przez nas dekoracja to kolorowe świąteczne tło, tron Mikołaja oraz ozdobione choineczki.

Dodatkowo proponujemy:


Kącik plastyczny „Kartki świąteczne”
Nasz animator plastyk zaprosi uczestników imprezy do stworzenia własnych kartek świątecznych. Dzieci będą dekorowały kartki przeróżnymi ozdobami wykorzystując przy tym szeroki wachlarz narzędzi plastycznych.


Kącik kulinarny „Świąteczne pierniki”
Każde dziecko będzie miało okazję udekorować przygotowane wcześniej pierniczki lukrem, różnymi posypkami, kokosem czy orzeszkami. Pierniczki pakujemy w specjalne pojemniki. Będzie to z pewnością wspaniała, słodka zabawa dla każdego malucha!


Kącik plastyczny „Świąteczne stroiki”
Każde dziecko będzie mogło wykonać swój świąteczny stroik z kawałków choinki lub wianków oraz wielu ozdób kojarzących się ze świętami (laski cynamonu, orzeszki, szyszki, suszone pomarańcze itp.). Do tego dodamy śliczną czerwoną kokardę i stroik stanie się piękną ozdobą każdego domu.


Kącik plastyczny „Ozdabianie figurek gipsowych”
Każde dziecko będzie mogło ozdobić farbami i brokatem wybraną przez siebie świąteczną figurkę, a później zawiesić ją na kokardce. Będzie to również wspaniała okazja dla rodziców, aby dołączyli do swoich pociech i wspólnie przygotowali ozdoby. Na koniec dzieci będą mogły zabrać swoją figurkę do domu.


Kącik plastyczny „Świąteczne stroiki/świeczniki ze słoików”
Przy tym stoisku każde dziecko będzie mogło wykonać stroik przy użyciu słoika, kawałka pachnącej choinki, sztucznego śniegu i szyszek. W przyozdobieniu świecznika mogą oczywiście pomagać rodzice/opiekunowie. Taka ozdoba z pewnością będzie wspaniałą dekoracją świąteczną.


Kącik plastyczny „Drewniane aniołki”
Podczas warsztatów dzieci samodzielnie lub przy pomocy rodziców/animatorek, wykonają świąteczną dekorację. Zadaniem dzieci będzie ozdobić farbami, brokatem drewniane zawieszki/aniołki. Każdemu aniołkowi dzieci dokleją dodatkowo anielskie włosy. Wykonane przez dzieci ozdoby staną się elementem dekoracyjnym domu oraz pamiątką ze spotkania z Mikołajem.


Kącik plastyczny „Pomarańczka z goździkami”
Przy tym stoisku dzieci będą mogły ozdobić pomarańczki goździkami, które ułożą w różne, niepowtarzalne wzory.


Kącik plastyczny „Naturalne ozdoby choinkowe”
Każdy maluch będzie miał okazję do zrobienia zawieszki z kawałka suszonej pomarańczki, laski cynamonu czy piernika. Ozdoby zawiesimy na kawałku rafii. Przy tym stoisku z pewnością będzie bardzo pachnąco!


Kącik plastyczny „Bombki akrylowe”
Przy tym stoisku dzieci wykonają piękne zawieszki z akrylowych bombek. Środek bombki wystarczy pomalować farbą lub przezroczystym klejem, posypać confetti lub dokleić pomponiki i gotowe!


„Szczudlarze”
Nasi trzymetrowi animatorzy, mogą rozdawać dzieciom zwierzątka z baloników, ale przede wszystkim ich główną rolą jest zapraszanie do zabawy i wywoływanie uśmiechu na buzi każdego dziecka. Szczudlarze są przebrani w świąteczne stroje.


„Wizyta bałwanka Olafa”
Nasza propozycja to wizyta znanego wszystkim dzieciom wesołego bałwanka Olafa, z bajki Kraina Lodu. Jest to ogromna, pluszowa, chodząca maskotka, która rewelacyjnie prezentuje się na zdjęciach i stanowi ogromną atrakcję wśród najmłodszych.